ANA SAYFA

Ana Sayfa 

İLETİŞİM

İletişim 

BAĞLANTILAR

Bağlantılar 

SİTE HARİTASI

Site Haritası 

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sıkça Sorulan Sorular 

  TMMOB  FIG  CLGE
ENGLISH HKMOBİS ÜYE HKMOBİS

  02 Temmuz 2020, Perşembe

TMMOB HARİTA KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI

Site İçi Arama:

Loading
FİG 2018

ANA SAYFA Etkinlik Giriş Sayfası

    YÜRÜTME KURULU

    DÜZENLEME KURULU

    DANIŞMA KURULU

    BİLİM KURULU

    BİLDİRİ YAZIM KURALLARI

    FUAR ALANI VE SALON

    BİLDİRİ KONULARI

    POSTER HAZ. KURALLARI

    BİLDİRİ GÖNDER

    ÖNEMLİ TARİHLER

    KATILIM ÜCRETLERİ

    PROGRAM

    OTEL VE MİSAFİRHANELER

    BİLDİRİ ÖZETLERİ KİTABI

    JENERİK

    BİLDİRİLER

 

  

COĞRAFİ BİLGİ SİSTEMLERİ KONGRESİ 2019 POSTER HAZ. KURALLARI

TMMOB COĞRAFİ BİLGİ SİSTEMLERİ KONGRESİ 2019
POSTER HAZIRLAMA KURALLARI

 

 

Poster oturumları diğer teknik oturumların yanı sıra ilgili kişiler ile yazarların doğrudan birebir iletişime geçmesini sağlamakta ve ayrıntılı teknik tartışma ve görüş alışverişine olanak sunmaktadır. Ayrıca katılımcılar paralel oturumlar arasında bir çok ayrı konuyu inceleyebilme imkanı bulmaktadırlar. Bu nedenle poster sunumlarında işlenecek konuya ilişkin mesajların açık, etkileyici ve vurucu olarak belirtilmesi katılımcıların dikkatini çekmek adına önem taşımaktadır. Hazırlanan posterler gereksiz detaydan uzak, çalışmanın önemli noktalarını iyi ifade edebilen ve ilgili katılımcıları kolayca etkileyebilen nitelikte olmalıdır.

 

 

Poster sunumu yapacak olan yazarlar poster oturumu süresince asılı olan posterlerinin başında bulunmalıdırlar ki sunumları ile ilgili sorulara cevap vermeli ve fikir alışverişinde bulunabilmelidir. Mümkün ise birden çok yazarlı poster sunumlarında yazarların tamamımın katılımının sağlanması sunumun daha olumlu geçmesi açısından önemlidir. 

 

 

Posterler 80cm X 100cm boyutlarında (Düşey - Portrait) olmalıdır. Poster başlığı büyük harflerle yazılmalı ve yaklaşık 25mm (71pnt) yüksekliğinde olmalıdır. Başlığın altında ise yazarlar ve kurum bilgileri yer almalıdır. Poster, metin dışında çözünürlükleri göz önünde tutularak şekiller, grafikler, yönlendirme okları ve tablolar içerebilir. Poster metni içerisinde kullanılabilecek en küçük yazı boyu 9mm (25pnt) olarak belirlenmiştir. Arial veya sans-serif fontları okuma kolaylığı açısından tercih edilebilir.

 

 

Poster oturumu paralel oturumlardan ayrı bir oturum olarak planlandığından öncesinde sunulacak posterlere ilişkin herhangi bir kısa sunum yapılmayacaktır. Kongre süresince Poster asma hazırlıkları ile ilgili malzeme (bant, makas vs.) poster alanında sağlanacak ancak çıktı, çizim, bilgisayar, çizici vb. gibi teknik yardım sağlanmayacaktır. Yazarların bu konuya dikkat etmeleri, posterleri verilen ebat ve ölçülere uygun halde hazırlamaları ve Kongre salonuna getirmeleri gerekmektedir. Posterler kongre yürütme kurulunun belirleyeceği yerleşim planına göre asılacaktır.

 

  

 

 

e-HİZMETLER:
| HKMOBİS | WEBMAIL |

© 2004-2020 Tüm hakları TMMOB HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI aittir.
Sitede yer alan görsel ve metin öğeler izinsiz kullanılamaz.

TMMOB HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI
SÜMER 1. SOKAK NO: 12/4 06440 KIZILAY / ANKARA
TEL: +90 312 232 5777 (PBX) - FAKS: +90 312 230 85 74 - GSM: 0533 762 28 13

 


 
Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.