ANA SAYFA

Ana Sayfa 

İLETİŞİM

İletişim 

BAĞLANTILAR

Bağlantılar 

SİTE HARİTASI

Site Haritası 

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sıkça Sorulan Sorular 

  TMMOB  FIG  CLGE
ENGLISH HKMOBİS ÜYE HKMOBİS

  21 Mayıs 2019, Salı

TMMOB HARİTA KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI

Site İçi Arama:

Loading
FİG 2018

    Haberler

    Basın Açıklamaları

    Görsel Basında Odamız

    Basından

    Resmi Yazışmalar

    Birim Fiyatlar

    Hukuk Birimi

    İstatistikler ile HKMO

    MİSEM

    Üyelerimizden

    Satım Duyuruları

    Alım Duyuruları

    İş Arayanlar

    Eleman Arayanlar

    Yardım Duyuruları

    Bilgi Edinme Başvurusu

    TİP Sözleşmeler Kontrol

    SHKMMB

    LİHKAB

 

e-Liste

Odamız üyesi değil, fakat duyuruların düzenli olarak
e-posta hesabınıza gönderilmesini istiyorsanız;
Lütfen adınızı, soyadınızı ve
e-posta adresinizi giriniz..

Adınız:

E-Posta Adresiniz:

 

Son Çıkan Yayınlar

 

» KİTAPLAR

MESLEKTE 50. HİZMET YILINI DOLDURAN ÜYELERİMİZ
HKMO

 
 » JEODEZİ VE JEOİNFORMASYON DERGİSİ

 
 » HKM DERGİSİ

SAYI: 2011-1 104

 
 » HARİTA BÜLTENİ

SAYI: OCAK 2019 101

  

TMMOB 45. OLAĞAN GENEL KURULU 31 MAYIS - 03 HAZİRAN 2018 TARİHLERİ ARASINDA ANKARA’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

    Yayına Giriş Tarihi: 05.06.2018  Güncellenme Zamanı: 05.06.2018 12:31:57  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

TMMOB 45. Olağan Genel Kurulu Türkiye‘nin dört bir yanından gelen delegeler ve konukların katılımıyla 31 Mayıs - 2 Haziran 2018 tarihlerinde Türkiye Barolar Birliği Av. Özdemir Özok Konferans Salonu‘nda yapıldı.
31 Mayıs- 2 Haziran 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen 45. Olağan Genel Kurulun Divan Başkanlığına Mehmet SOĞANCI, Divan Kurulu Üyeliklerine, Leman ARDOĞAN (Mimarlar Odası), Nejla YÖRÜKOĞLU (Peyzaj Mimarları Odası), Mukaddes ŞAMİLOĞLU (Gıda Mühendisleri Odası), Hanze GÜRKAŞ (İçmimarlar Odası), Nejla ŞAYLAN (Jeoloji Mühendisleri Odası), Mehtap Ercan BİLGE (Ziraat Mühendisleri Odası) seçildiler.

Divan Başkanı Mehmet SOĞANCI yaptığı açılış konuşmasında TMMOB‘nin geçmişten gelen mücadeleci kimliğine değinerek önümüzdeki dönemde aynı anlayışla ve kararlılıkla çalışmalarına devam edeceğine olan inancını dile getirdi. Ülkemizin bağımsızlık ve demokrasi mücadelesinde, Gezi Direnişinde ve 10 Ekim Katliamında yitirdiklerimiz anısına gerçekleştirilen saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından sunulan Genel Kurul gündemi oy birliği ile kabul edildi. Gündem uyarınca, Genel Kurul adına Anıtkabir‘e gerçekleştirilecek ziyaret için Çelenk Komisyonu ve 10 Ekim Katliamının yaşandığı Gar önüne çiçek bırakmak üzere ziyaret heyeti oluşturularak Genel Kurul çalışmalarına başlandı.

Genel Kurul‘da ilke olarak TMMOB 44. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Emin KORAMAZ kürsüye gelerek 2 yıllık çalışma dönemi boyunca TMMOB Faaliyetlerine ve ülkenin içinde bulunduğu duruma ilişkin değerlendirmelerini içeren Genel Kurul Konuşmasını yaptı. Koramaz‘ın Konuşmasının ardından Genel Kurula katılan Siyasi Parti, Emek-Meslek Örgütleri ve Sivil Toplum Örgütleri temsilcilerinin konuşmalarına geçildi.

Konuklar arasında ilk olarak Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Başkanı Seran AYSAL söz alarak Kıbrıs‘ta ve Türkiye‘de yaşanan güncel gelişmeler ve mühendis ve mimarların bu gelişmeler karşısındaki tutumu üzerine konuştu. Kürsüye Daha sonra sırasıyla Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Onursal ADIGÜZEL, Halkların Demokratik Partisi Grup Başkan Vekili Filiz KERESTECİOĞLU, Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Raşit Tükel, DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, KESK Eş genel Başkanı Aysun GEZEN, TÜRMOB Başkanı Masis YONTAN, EMEK Partisi Başkanı Selma GÜRKAN, ÖDP Başkanlar Kurulu Üyesi İlknur BAŞER, TKP adına Ali AYDIN, İnsan Hakları Derneği Başkanı Öztürk TÜRKDOĞAN, Mülkiyeliler Birliği Başkanı Dinçer DEMİRKENT, İTÜ Vakfı Başkanı Serap ÇATALPINAR, Artvin Kültür Derneği Başkanı Sabriye TUNCAY, HTKP Başkanı Erkan BAŞ ve Türkiye Barolar Birliği Genel Sekreteri  Sabiha TEKİN söz alarak Genel Kurul Heyetini selamladılar ve ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundular.

Genel Kurul,Anıtkabir Çelenk Komisyonu, Ankara Garı Önünde Yapılacak 10 Ekim Katliamını Anma Etkinliği Komisyonu, Yönetmelikler Komisyonu, Kararlar Komisyonu, Mali İşler ve Bütçe Komisyonu, Genel Kurul Sonuç Bildirgesi Komisyonu seçimleriyle devam etti.

Daha sonra TMMOB Genel Sekreteri Dersim Gül çalışma raporunu, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Bahattin Şahin mali raporu, Denetleme Kurulu Üyesi Asiye Ülkü Karaalioğlu Denetleme Kurulu raporunu, Yüksek Onur Kurulu Üyesi Zeki Arslan da Yüksek Onur Kurulu raporunu sundu.

Genel Kurulun ilk gününün son bölümünde, sunulan çalışma raporları üzerine görüşmelere geçildi. Sunulan raporlar sonrasında söz alan delegeler, TMMOB 44. Dönem çalışmaları ve Ülke gündemi ile birlikte değerlendirmelerde bulundular.  Bu bölümde toplam 56 Genel Kurul Delegesi söz alarak kürsü hakkını kullandı, Odamızı temsilen 3 Delegemiz de görüşlerini bildirdi. Genel Kurulun ikinci günü bitimine kadar devam eden bu bölümden sonra 2  Haziran Cumartesi günü 44. Dönem Yönetim Kurlu Başkanı Emin Koramaz tarafından yapılan genel cevaplama konuşması akabinde, 44. Dönem Yönetim Kurulu yapılan oylama sonrasında oybirliği ile aklandı.

Sonrasında komisyonların çalışmalarının değerlendirildiği bölüme geçilerek sırasıyla Mali İşler, Yönetmelikler, Kararlar ve Sonuç Bildirgesi Komisyonlarının çalışmaları ve sundukları raporlar okunarak Genel Kurulun onayına sunuldu. Bu bölümde öne çıkan ve TMMOB Genel Kurulu tarafından görüşülerek kabul edilen önergeler içerisinde KHK ile görevlerine son verilen akademisyenlere ilişkin olarak,  bu son verme kararlarının altında imzası olan rektörlerden mühendis, mimar ve şehir plancısı olanlar hakkında bağlı oldukları odalarınca soruşturma başlatılarak onur kuruluna sevk edilmeleri kararı öne çıkan ve TMMOB Genel kuruluna damga vuran kararlardan oldu. Son olarak Divana sunulan TMMOB Yönetim, Denetleme ve Yüksek Onur Kurulu aday listeleri okunarak seçimlerin olduğu tarih olan 3 Haziran Pazar günü Teoman Öztürk Öğrenci Evinde yapılan seçimlere geçildi. "Devrimci Demokrat Yurtsever İlerici Çağdaş Mühendis Mimar Şehir Plancıları"   listesi ile tek liste olarak girilen seçimlerde, 2026 kayıtlı delegeden 1020 delegenin kullandığı oylar ile seçilen yeni 45. Dönem TMMOB Kurulları şu şekilde oluştu;

 TMMOB 45. DÖNEM YÖNETİM KURULU

Mehmet Birkan SARIFAKIOĞLU - Bilgisayar Mühendisleri Odası
Bülent ONAT - Çevre Mühendisleri Odası
Ufuk ATAÇ - Elektrik Mühendisleri Odası
Ekrem POYRAZ - Fizik Mühendisleri Odası
Can DURGU - Gemi Mühendisleri Odası
Feramuz AŞKIN - Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası
Yaşar ÜZÜMCÜ - Gıda Mühendisleri Odası
Asiye Ülkü KARAALİOĞLU - Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası
Ata Can KALE - İç Mimarlar Odası
Selçuk ULUATA - İnşaat Mühendisleri Odası
Murat FIRAT - Jeofizik Mühendisleri Odası
Ali Burak YENER - Jeoloji Mühendisleri Odası
Mehmet BESLEME - Kimya Mühendisleri Odası
Niyazi KARADENİZ - Maden Mühendisleri Odası
Emin KORAMAZ - Makina Mühendisleri Odası
Cemalettin KÜÇÜK - Metalurji Mühendisleri Odası
Ayşegül AKINCI YÜKSEL - Meteoroloji Mühendisleri Odası
Tores DİNÇÖZ - Mimarlar Odası
İsmet ASLAN - Orman Mühendisleri Odası
Mehmet ÇELİK - Petrol Mühendisleri Odası
Ayşegül ORUÇKAPTAN - Peyzaj Mimarları Odası
Deniz KİMYON TUNA - Şehir Plancıları Odası
Emre FİDAN - Tekstil Mühendisleri Odası
Baki Remzi SUİÇMEZ - Ziraat Mühendisleri Odası
 
TMMOB YÜKSEK ONUR KURULU

Ali Fahri ÖZTEN - Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası
Züber AKGÖL - İnşaat Mühendisleri Odası
Hulusi SARIKAYA - Jeoloji Mühendisleri Odası
Salim Melih ŞAHİN - Makina Mühendisleri Odası
Semih Lütfi TEMİZKAN - Mimarlar Odası
 
TMMOB DENETLEME KURULU

Halil İbrahim YİĞİT - Jeoloji Mühendisleri Odası
Nadir AVŞAROĞLU - Maden Mühendisleri Odası
İlter ÇELİK - Makina Mühendisleri Odası
Mehmet Zeki BARUTÇU - Mimarlar Odası
Mehmet Nuri HATİÇOĞLU - Ziraat Mühendisleri Odası
           
TMMOB 45. Olağan Genel Kurulunda okunarak kabul edilen ve son şekli verilerek yayınlanan sonuç bildirgesine ulaşmak için tıklayınız.

Başarılı ve verimli geçen TMMOB 45.Olağan Genel Kurulu`nun sonuçlarının Ülkemiz, halkımız ve meslektaşlarımızın yararına sonuçlar getireceğine olan inancımızla yeni seçilen TMMOB Kurullarındaki arkadaşlarımızı ve tüm seçilen üyeleri kutluyor, başarılı bir çalışma dönemi diliyoruz.

YAŞASIN TMMOB, YAŞASIN ÖRGÜTLÜ MÜCADELEMİZ!

TMMOB
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası
Haziran 2018
 
 

Tüm Haberler »


 

e-HİZMETLER:
| HKMOBİS | WEBMAIL |

© 2004-2019 Tüm hakları TMMOB HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI aittir.
Sitede yer alan görsel ve metin öğeler izinsiz kullanılamaz.

TMMOB HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI
SÜMER 1. SOKAK NO: 12/4 06440 KIZILAY / ANKARA
TEL: +90 312 232 5777 (PBX) - FAKS: +90 312 230 85 74 - GSM: 0533 762 28 13

 


 
Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.