ANA SAYFA

Ana Sayfa 

İLETİŞİM

İletişim 

BAĞLANTILAR

Bağlantılar 

SİTE HARİTASI

Site Haritası 

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sıkça Sorulan Sorular 

  TMMOB  FIG  CLGE
ENGLISH HKMOBİS ÜYE HKMOBİS

  26 Haziran 2019, Çarşamba

TMMOB HARİTA KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI

Site İçi Arama:

Loading
FİG 2018

    Haberler

    Basın Açıklamaları

    Görsel Basında Odamız

    Basından

    Resmi Yazışmalar

    Birim Fiyatlar

    Hukuk Birimi

    İstatistikler ile HKMO

    MİSEM

    Üyelerimizden

    Satım Duyuruları

    Alım Duyuruları

    İş Arayanlar

    Eleman Arayanlar

    Yardım Duyuruları

    Bilgi Edinme Başvurusu

    TİP Sözleşmeler Kontrol

    SHKMMB

    LİHKAB

 

e-Liste

Odamız üyesi değil, fakat duyuruların düzenli olarak
e-posta hesabınıza gönderilmesini istiyorsanız;
Lütfen adınızı, soyadınızı ve
e-posta adresinizi giriniz..

Adınız:

E-Posta Adresiniz:

 

Son Çıkan Yayınlar

 

» KİTAPLAR

MESLEKTE 50. HİZMET YILINI DOLDURAN ÜYELERİMİZ
HKMO

 
 » JEODEZİ VE JEOİNFORMASYON DERGİSİ

 
 » HKM DERGİSİ

SAYI: 2011-1 104

 
 » HARİTA BÜLTENİ

SAYI: MAYIS 2019 102

  

HKMO TRABZON ŞUBEMİZDE ÜYELERİMİZLE VE ÖĞRENCİLERLE BULUŞTUK

    Yayına Giriş Tarihi: 10.10.2018  Güncellenme Zamanı: 10.10.2018 11:51:03  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Oda Yönetim Kurulu olarak, 05-06 Ekim 2018 tarihlerinde, KTÜ Harita Mühendisliği Bölümünde öğrenim gören öğrencilerimizle, Trabzon Şubemize bağlı serbest çalışan üyelerimizle bir araya geldik ve HKMO Trabzon Şubemizin Yönetim Kuruluyla ortak Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleştirdik. 

 

KTÜ Harita Mühendisliği Bölüm Başkanlığı Ziyareti

5 Ekim Cuma günü Karadeniz Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü Başkanı Sayın Prof. Dr. Fevzi Karslı; Oda ve Şube Yönetim Kurulu üyelerimizin katılımıyla makamında ziyaret edildi. Oda-üniversite iş birliği, eğitim sorunları, yeni açılan bölümler ve plansız artan kontenjanlara dair sohbet ve değerlendirmelerde bulunuldu.

 

KTÜ Harita Mühendisliği Tanışma Çayı Etkinliği 

5 Ekim Cuma günü Karadeniz Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünde, Şubemiz ve üniversite iş birliğiyle, Oda Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, Şube Yönetim Kurulu üyeleri, bölüm akademisyenleri ve öğrencilerin katılımıyla bir tanışma çayı ve toplantısı gerçekleştirildi.

Prof. Dr. Erdoğan Özbenli Amfisinde gerçekleşen etkinlik; saygı duruşu ve İstiklal Marşı`nın ardından Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fevzi Karslı`nın açılış konuşmasıyla başladı. Akabinde Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Hüsniye Ebru Çolak, HKMO Trabzon Şube Başkanı Adem Abdioğlu, HKMO Onur Kurulu Üyesi Mustafa Yıldız ve HKMO Genel Başkanı Orhan Kasap`ın konuşmalarıyla devam etti.  Konuşmalarda özetle; üniversite-Oda iş birliği, mezuniyet sonrası yaşanan sorunlar ve öğrencilere tavsiyeler, Odamızın yapısı ve etkinliklerine dair bilgiler verildi. Etkinlik, amfideki konuşmalardan sonra, ikramlar eşliğinde Tanışma Çayı`yla bölüm fuaye alanında devam etti.

 

Trabzon Şubemize Bağlı Serbest Çalışan Üyelerimizle Toplantı

5 Ekim Cuma akşamı Trabzon Şubemizde Yönetim Kurulu olarak serbest çalışan (SHKMMB) üyelerimizle bir araya geldik. Şube Başkanı Adem Abdioğlu`nun kısa bir açılış konuşmasının ardından, Odamız Onur Kurulu üyesi Mustafa Yıldız ve Yönetim Kurulu üyemiz Okan Özege; Oda sözleşmeleri, birim fiyatlar ve serbest çalışan meslektaşlarımızın karşılaştığı teknik ve hukuki sorunlara dair soruları cevaplayarak diğer illerdeki tecrübelerini aktardılar. 

 

Trabzon Şubemizde Üyelerle ve Öğrencilerle Söyleşi

6 Ekim Cumartesi günü, saat 14.00`de Prof. Dr. Fevzi Karslı`nın harita mühendisliğinin geleceğine ve mevcut eğitim olanaklarına dair hazırladığı bir sunum eşliğinde, bölüm öğrencilerinin ve üyelerimizin katılımıyla bir söyleşi gerçekleştirildi. Mesleğimizi gelecekte bekleyen fırsatlar ve tehditler, yeni açılan bölümler, plansız artırılan kontenjanlar, önümüzdeki yıllarda harita mühendislerinden ülke ve toplum olarak beklentiler ile Odamızın yürüttüğü ve planladığı çalışmalar üzerine gerçekleştirilen söyleşi, soru-cevap şeklinde forum olarak devam etti. 

 

Trabzon Şube Yönetim Kurulu ile Ortak Yönetim Kurulu Toplantısı

46. Dönem başında başlattığımız şubelerimizle ortak gündemli yönetim kurulu toplantılarına Trabzon Şubemizle devam ettik. Genel Merkez Yönetim Kurulu toplantı gündeminin Şube Yönetim Kuruluyla birlikte ele alınması sonrası Şube gündemi, Şube özelinde yaşanan sorunlar ve Şube etkinliklerine dair görüş ve öneriler ele alındı. 

2 gün boyunca süren etkinlik ve çalışmaları organize eden HKMO Trabzon Şube Yönetim Kurulu üyelerimize, katkı ve katılım sağlayan tüm üyelerimize ve öğrencilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

TMMOB
HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI
EKİM 2018

Tüm Haberler »


 

e-HİZMETLER:
| HKMOBİS | WEBMAIL |

© 2004-2019 Tüm hakları TMMOB HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI aittir.
Sitede yer alan görsel ve metin öğeler izinsiz kullanılamaz.

TMMOB HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI
SÜMER 1. SOKAK NO: 12/4 06440 KIZILAY / ANKARA
TEL: +90 312 232 5777 (PBX) - FAKS: +90 312 230 85 74 - GSM: 0533 762 28 13

 


 
Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.