ANA SAYFA

Ana Sayfa 

İLETİŞİM

İletişim 

BAĞLANTILAR

Bağlantılar 

SİTE HARİTASI

Site Haritası 

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sıkça Sorulan Sorular 

  TMMOB  FIG  CLGE
ENGLISH HKMOBİS ÜYE HKMOBİS

  28 Mayıs 2020, Perşembe

TMMOB HARİTA KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI

Site İçi Arama:

Loading
FİG 2018

ANA SAYFA Etkinlik Giriş Sayfası

    YÜRÜTME KURULU

    DÜZENLEME KURULU

    DANIŞMA KURULU

    BİLİM KURULU

    BİLDİRİ YAZIM KURALLARI

    FUAR ALANI VE SALON

    BİLDİRİ KONULARI

    TAM BİLDİRİ METİNLERİ

    POSTER HAZ. KURALLARI

    BİLDİRİ GÖNDER

    ÖNEMLİ TARİHLER

    KATILIM ÜCRETLERİ

    PROGRAM

    OTEL VE MİSAFİRHANELER

    BİLDİRİ ÖZETLERİ KİTABI

    JENERİK

    BİLDİRİLER

 

  

CBS KONGRESİ 2019 HAZIRLIKLARI KAPSAMINDA BAZI FİRMALARA ZİYARETLER GERÇEKLEŞTİRİLDİ

    Yayına Giriş Tarihi: 05.07.2019  Güncellenme Zamanı: 19.07.2019 11:36:58  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

TMMOB 6. CBS Kongresi hazırlıkları kapsamında, CBS alanında sektörün önde gelen özel sektör kuruluşlarının görüş ve önerilerini almak, Türkiye`deki CBS politikaları, özel sektörün beklentileri ve sektörün ihtiyaçlarına dair yol haritası çizmek ve kongreyi bu doğrultuda şekillendirmek üzere bazı firmalara ziyaretler gerçekleştirildi. Toplantılarda, Kongre Yürütme Kurulu Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Caner GÜNEY`in kongrenin amaçlarını ve özel sektörden beklentileri ifade ettiği bilgilendirme sunumları sonrası karşılıklı fikir alışverişlerinde bulunuldu.

 

Dünyada CBS sektöründe önemli bir alana sahip olan ESRI firmasının Türkiye Ofisi "ESRI Türkiye`ye gerçekleştirilen ziyarette CEO Barış Uz ve diğer ilgili yöneticilerle yapılan toplantıda; yürütülen projeler,  dünyada ve Türkiye`deki CBS pazar payı, yeni bilimsel ve teknolojik çalışmalar ve Türkiye`deki CBS politikaları üzerine görüşmeler yapılarak CBS kongresinin içeriğine yönelik görüş, öneri ve beklentiler dinlendi. 

 

Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) üzerine deneyimleri bulunan ve bu alanda yürüttükleri projeler ile ön plana çıkan Prota Mühendislik`e yapılan ziyaret kapsamında BIM Koordinatörü Saniye ÖKTEM ile gerçekleştirilen toplantıda Kongre sürecine katkı sağlayacak önemli görüşler alındı.

 

Türkiye`de kent bilgi sistemleri üzerine sektörde önemli bir alana sahip olan NETCAD Yazılım ile gerçekleştirilen görüşmelerde; "Akıllı" Şehir ve "Akıllı" Kırsal tema`sına yönelik görüş ve öneriler alındı. Özellikle kamu ve özel sektör iş birliğine değinen Genel Müdür Yardımcısı Ergün ÖVÜL, yapılan projelerin tekrara dönmesinin ülkemize yaşattığı ekonomik kayıplardan bahsederek ülke genelindeki CBS politikalarına yönelik Kongre özelinde fikir ve önerilerini paylaştı.

 

Özellikle ulaşım ve navigasyon amaçlı CBS çalışmaları ile ön plana çıkan Başarsoft ile gerçekleştirilen ve firma Genel Müdür Yardımcısı Ahmet DABANLI`nın da yer aldığı görüşmede;  üretilen projelerin kurumlar tarafından faydayı paylaşma amaçlı görülmemesi, coğrafi bilgi sistemlerinin de faydaya dönüştürülme farkındalığının henüz yeterince oluşmadığı ve bu kapsamda fayda sağlayacak bir kongrenin gerçekleşmesinin gerekliliğine vurgu yapıldı.

 

Ziyaretlerimizin devam edeceği bilgisini paylaşarak, bizleri ağırlayan ve değerli önerilerini bizlere aktaran özel sektör kuruluşlarına teşekkürlerimizi sunarız.

 

TMMOB
HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI
TEMMUZ 2019 

Tüm »


 

e-HİZMETLER:
| HKMOBİS | WEBMAIL |

© 2004-2020 Tüm hakları TMMOB HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI aittir.
Sitede yer alan görsel ve metin öğeler izinsiz kullanılamaz.

TMMOB HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI
SÜMER 1. SOKAK NO: 12/4 06440 KIZILAY / ANKARA
TEL: +90 312 232 5777 (PBX) - FAKS: +90 312 230 85 74 - GSM: 0533 762 28 13

 


 
Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.