ANA SAYFA

Ana Sayfa 

İLETİŞİM

İletişim 

BAĞLANTILAR

Bağlantılar 

SİTE HARİTASI

Site Haritası 

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sıkça Sorulan Sorular 

  TMMOB  FIG  CLGE
ENGLISH HKMOBİS ÜYE HKMOBİS

  25 Mayıs 2020, Pazartesi

TMMOB HARİTA KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI

Site İçi Arama:

Loading
FİG 2018

    Haberler

    Basın Açıklamaları

    Görsel Basında Odamız

    Basından

    Resmi Yazışmalar

    Birim Fiyatlar

    Hukuk Birimi

    İstatistikler ile HKMO

    MİSEM

    Üyelerimizden

    Satım Duyuruları

    Alım Duyuruları

    İş Arayanlar

    Eleman Arayanlar

    Yardım Duyuruları

    Bilgi Edinme Başvurusu

    TİP Sözleşmeler Kontrol

    SHKMMB

    LİHKAB

 

e-Liste

Odamız üyesi değil, fakat duyuruların düzenli olarak
e-posta hesabınıza gönderilmesini istiyorsanız;
Lütfen adınızı, soyadınızı ve
e-posta adresinizi giriniz..

Adınız:

E-Posta Adresiniz:

 

Son Çıkan Yayınlar

 

» KİTAPLAR

MESLEKTE 50. HİZMET YILINI DOLDURAN ÜYELERİMİZ
HKMO

 
 » JEODEZİ VE JEOİNFORMASYON DERGİSİ

 
 » HKM DERGİSİ

SAYI: 2011-1 104

 
 » HARİTA BÜLTENİ

SAYI: MAYIS 2020 103

  

TMMOB DİYARBAKIR`DA DEMOKRASİ NÖBETİNE DESTEK VERDİ

    Yayına Giriş Tarihi: 23.09.2019  Güncellenme Zamanı: 23.09.2019 11:04:55  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

İçişleri Bakanlığı talimatıyla Diyarbakır, Mardin ve Van belediyelerine atanan kayyumlara karşı başlatılan Demokrasi Nöbetinin 34. gününde TMMOB Yöneticileri ile Odaların Başkan ve üyeleri kayyum karşıtı eyleme destek vermek üzere nöbet alanına yürüdüler. Polisin engelleme çalışmalarına rağmen sloganlarla nöbet alanını ziyaret ettiler.

 

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi karşısında bulunan Lise Caddesi`nde 34`üncü gününde devam eden eylem öncesi alan, polis bariyerleriyle çevrildi. Yenişehir ilçesi Ekinciler Caddesi`nden alana kadar yürüyen TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz ve Odaların Yöneticileri ile polis arasında tartışma yaşandı. TMMOB kitlesinin yürüyüşü esnasında atılan slogan, tutulan alkış ve çekilen zılgıtlara valilik yasağını gerekçe göstererek engellenmeye çalışılması üzerine TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, "Biz zaten valiliğin hukuksuz talimatlarına karşı yürüyoruz" dedi. Engellemeye rağmen grup, "İrademe Dokunma" yazılı pankart açarak alana alkış ve sloganlar eşliğinde geldi.

 

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz eylem alanında yaptığı konuşmada görevden alınan eşbaşkanlar ile dayanışma içinde olacaklarını belirterek, "Siyasi karar alarak kayyum atayanlar, seçim öncesi kayyum tehdidinde bulunmuştu. Bu demokrasi tarihine vurulmuş bir darbedir. Bu halk bunu asla affetmeyecektir. Bu halk buna karşı direniyor. 31 Mart`ta bu direniş görüldü. Bu tek adam uygulamalarına bu halk izin vermeyecektir" dedi. Koramaz, yıllardan beridir demokrasi için gösterdikleri direnişi, kayyum atamalarına karşı da vereceklerini söyledi.

 

Açıklamanın ardından TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz ve beraberindeki TMMOB ve Oda Yönetici ve üyeleri, Lise Caddesi`nden Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi`nin öldürüldüğü Dört Ayaklı Minare`ye yürüdü. Yürüyüş sırasında polis yoğun önlemler aldı.

 

Koramaz, Elçi`nin öldürüldüğü Dört Ayaklı Minare`ye karanfiller bıraktı. Türkiye`de barış istemenin bir bedeli olduğunu belirten Koramaz, barış isteyen akademisyenlerin ve meslek odaları yöneticilerinin tutuklandığını, Tahir Elçi`nin ise barış istemenin bedelini yaşamıyla ödediğini söyledi. Tahir Elçi`nin insan hakları savunucusu ve çalışmalarıyla ilham kaynağı olduğunu dile getiren Koramaz, "Tahir Elçi, burada vurulurken elinde tutuğu yazıda ‘İnsanlığın tarihine sahip çık` yazıyordu. İnsanlığın bizlere bıraktığı en büyük miras barıştır. Barışa sahip çıkmak, kültüre, tarihe, insana, yaşama sahip çıkmaktır." dedi. Koramaz barış mücadelesinden vazgeçilemeyeceğini dile getirdi.

 

Anma sonrasında TMMOB Diyarbakır İl Koordinasyon Kurulu tarafından Sur İlçesinde gerçekleştirilen sokak bakım onarım ve sokak çalışması ziyaret edildi. Büyükşehir Belediyesi Deng Bej Evine geçilerek deng bejler dinlendi.


Tüm TMMOB’dan Haberler »


 

e-HİZMETLER:
| HKMOBİS | WEBMAIL |

© 2004-2020 Tüm hakları TMMOB HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI aittir.
Sitede yer alan görsel ve metin öğeler izinsiz kullanılamaz.

TMMOB HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI
SÜMER 1. SOKAK NO: 12/4 06440 KIZILAY / ANKARA
TEL: +90 312 232 5777 (PBX) - FAKS: +90 312 230 85 74 - GSM: 0533 762 28 13

 


 
Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.