ANA SAYFA

Ana Sayfa 

İLETİŞİM

İletişim 

BAĞLANTILAR

Bağlantılar 

SİTE HARİTASI

Site Haritası 

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sıkça Sorulan Sorular 

  TMMOB  FIG  CLGE
ENGLISH HKMOBİS ÜYE HKMOBİS

  27 Mayıs 2020, Çarşamba

TMMOB HARİTA KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI

Site İçi Arama:

Loading
FİG 2018

ANA SAYFA Şube Giriş Sayfası

    Şube Yönetim Kurulu

    Şube Tarihçesi

    Şube Çalışanları

    Hukuk Birimi

    Büro İşlemleri

    Temsilcilikler

    İşyeri Temsilcileri

    Komisyonlar

    Çalışma Grupları

    Mesleki Denetim Görevlileri

    Çalışma Programı

    Çalışma Raporu

    Haberler

    Basın Açıklamaları

    İş Yaşamı Duyuruları

    Evlilik Duyuruları

    Yeni Doğan Duyuruları

    Yitirdiklerimiz

    MİSEM Eğitimleri

 
 

Son Çıkan Yayınlar

 
 » ŞUBE BÜLTENİ

İSTANBUL ŞUBE BÜLTENİ
SAYI: 2017-1

 

Tüm Şube Bültenleri
 

» ŞUBE KİTAPLARI

ADLİ VE İDARİ YARGI BİLİRKİŞİLİĞİNDE HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLİĞİ
ALİŞİR ÖZPERÇİ MAHMUT GÜLTEKİN RECEP BAKİ MUHAMMET AFŞİN ALTINÖZ

Tüm Şube Kitapları

  

ŞUBEMİZİN 26.DÖNEM GENEL KURULU VE SEÇİMLERİ TAMAMLANDI

    Yayına Giriş Tarihi: 10.02.2020  Güncellenme Zamanı: 10.02.2020 17:40:34  Yayınlayan Birim: İSTANBUL ŞUBE  
 

8-9 Şubat 2020 tarihlerinde yapılan Şubemizin 26. dönem Genel Kurulu ve Seçimleri tamamlandı.

TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası İstanbul Şubesinin 26. Olağan Genel Kurulu 8 Şubat 2020 Cumartesi günü 10.00-18.00 saatleri arasında Beşiktaş Belediyesi Zübeyde Ana Kültür Merkezinde yapıldı. Şube Genel Kurulunda divan Başkanlığına Mehmet Yıldırım Divan 2.Başkanlığına Tomris Gür Kara, Divan Üyeliklerine Can Boz ve Gamze Bakırcı Zayim seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından 25.Dönem Şube Başkanı Alişan Çalcalı açılış konuşmasını yaptı. Ayrıca Harita ve Kadastro Mühendisler Odası Eğitim Sekreteri Doç.Dr. Taylan Öcalan, Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası 2. Başkanı Ayhan Erdoğan Genel Kurula yönelik açılış konuşmalarını yaptılar. İTÜ Emekli Öğretim Üyesi, Şube eski Başkanlarımızdan Prof.Dr. Ahmet Aksoy da konuşması ile Genel Kurulu selamladı. Açılış konuşmalarının ardından 25.dönem Yönetim Kurulu Üyesi Nail Güler Çalışma Raporunu, Şube Saymanı Yelda Ademoğlu Gülkılık da Mali Raporu sunarak 25.Çalışma dönemi içerisinde çalışmalara katkı sunan üyelere teşekkür etti.

Çalışma Raporunun sunumundan sonra söz alan üyeler çalışma raporu üzerine konuştular. Prof. Dr. Erol Köktürk, Mehmet Hışır, Ayşegül Gervan, Babacan yıldız, Kadir Kurhan, Melih Şükrü Aysezen, Deniz Baş, Mustafa Gürsoy, Hamdi Seçilmiş, Celal Beşiktepe, Prof. Dr. Rahmi Nurhan Çelik, Dr. Öğr.Üyesi Caner Güney, Genel Kurulda söz alarak  Kanal İstanbul ve Mesleğimiz açsından değerlendirilmesi, Kent yağması, Arsa ve Arazi Düzenlemesi, Yasa ve Tüzük Değişiklikleri, Coğrafi Bilgi sistemleri, Kadın mühendislerin Odalardaki ve meslek alanımızdaki yeri, TMMOB İl Koordinasyon Kurulu çalışmaları gibi bir çok konu başlığı üzerinde değerlendirmelerde bulundular. Çalışma Programı üzerindeki konuşmaların ardından divana sunulan aday listeleri Genel Kurul tarafından kabul edilerek işleme konuldu. HKMO Genel Merkez Genel Kuruluna taşınacak önergelerin üzerine konuşmalar ve oylamaların ardından Genel Kurul oturumu tamamlandı.

9 Şubat Pazar günü Genel Kurulda tespit edilen Mavi Listede Yer alan Çağdaş Demokrat Harita Mühendisleri ve Beyaz Listede yer alan Değişim Platformu Mühendislerinin yürüttüğü demokratik yarış sonucunda Çağdaş Demokrat Harita Mühendisleri 669, Değişim Platformu Mühendisleri 354 oy alarak seçimler tamamlandı.

Çağdaş Demokrat Harita Mühendislerinin Kazandığı seçim sonucunda Çağdaş Demokrat Harita Mühendisleri adına konuşma yapan Mehmet Hışır, başarılı geçen bir seçimin ardından Çağdaş Demokrat veya Değişim Platformu olarak değil tüm üyelerimizle birlikte bir çalışma yürüteceğiz diyerek seçimlere katkı veren her iki gruptaki üyelere de teşekkür ettiğini belirtti.

Şubemizin 26.Dönem Genel Kurulu ve Seçimlerine katkı sunan Genel Kurul Salonu Zübeyde Ana Kültür Merkezini Şubemizin kullanımına tahsis eden Beşiktaş Belediye Başkanlığı`na, Beşiktaş İlçe temsilci ve temsilci yardımcımıza, Genel Kurul İkramlarını sunan BELTAŞ çalışanlarına, Şube seçimlerini gerçekleştirdiğimiz Şişli Atatürk ortaokul yetkililerine ve çalışanlarına, Şişli Seçim Kurulu çalışanlarına, Genel Kurulumuzda ve Seçim günü oda masamızda emek veren öğrenci üyelerimize, Çağdaş Demokrat Harita mühendisleri ve Değişim Platformu Adaylarına, Genel Kurulumuza ve Şube seçimlerine katkı sunan tüm üyelerimize teşekkür ederiz.


İstanbul Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »


 

e-HİZMETLER:
| HKMOBİS | WEBMAIL |

© 2004-2020 Tüm hakları TMMOB HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI aittir.
Sitede yer alan görsel ve metin öğeler izinsiz kullanılamaz.

TMMOB HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI
SÜMER 1. SOKAK NO: 12/4 06440 KIZILAY / ANKARA
TEL: +90 312 232 5777 (PBX) - FAKS: +90 312 230 85 74 - GSM: 0533 762 28 13

 


 
Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.