ANA SAYFA

Ana Sayfa 

İLETİŞİM

İletişim 

BAĞLANTILAR

Bağlantılar 

SİTE HARİTASI

Site Haritası 

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sıkça Sorulan Sorular 

  TMMOB  FIG  CLGE
ENGLISH HKMOBİS ÜYE HKMOBİS

  26 Eylül 2020, Cumartesi

TMMOB HARİTA KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI

Site İçi Arama:

Loading
FİG 2018

    Haberler

    Basın Açıklamaları

    Görsel Basında Odamız

    Basından

    Resmi Yazışmalar

    Birim Fiyatlar

    Hukuk Birimi

    İstatistikler ile HKMO

    MİSEM

    Üyelerimizden

    Satım Duyuruları

    Alım Duyuruları

    İş Arayanlar

    Eleman Arayanlar

    Yardım Duyuruları

    Bilgi Edinme Başvurusu

    TİP Sözleşmeler Kontrol

    SHKMMB

    LİHKAB

 

e-Liste

Odamız üyesi değil, fakat duyuruların düzenli olarak
e-posta hesabınıza gönderilmesini istiyorsanız;
Lütfen adınızı, soyadınızı ve
e-posta adresinizi giriniz..

Adınız:

E-Posta Adresiniz:

 

Son Çıkan Yayınlar

 

» KİTAPLAR

MESLEKTE 50. HİZMET YILINI DOLDURAN ÜYELERİMİZ
HKMO

 
 » JEODEZİ VE JEOİNFORMASYON DERGİSİ

 
 » HKM DERGİSİ

SAYI: 2011-1 104

 
 » HARİTA BÜLTENİ

SAYI: MAYIS 2020 103

  

PANDEMİ ŞARTLARINDA GERÇEKLEŞTİRECEK OLDUĞUMUZ 47. OLAĞAN GENEL KURULUMUZDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR HAKKINDA

    Yayına Giriş Tarihi: 26.08.2020  Güncellenme Zamanı: 26.08.2020 14:23:16  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Değerli Delegelerimiz,


Bildiğiniz üzere Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası 47. Olağan Genel Kurulu; 28-29 Ağustos 2020 tarihlerinde Büyük Anadolu Oteli`nde, seçimler ise 30 Ağustos 2020 tarihinde  yine Büyük Anadolu Oteli`nde, pandemi koşulları nedeniyle aldığımız yoğun tedbirler altında gerçekleştirilecektir.


Hepimizin sağlığı için Covid-19 salgını nedeni ile Genel Kurul ve seçimlerde tedbirli olmamız ve dikkat etmemiz gereken hususlar söz konusudur. Sizlerin ve toplumun sağlığının korunması adına dikkat edilmesi gereken hususlar ve aldığımız önlemler aşağıda belirtilmiştir. 


Bu bağlamda tüm katılımcıların üzerine düşen görev ve sorumlulukları önemle yerine getireceğine inancımız tamdır. 


• T.C. İçişleri Bakanlığının ilgili genelge ve talimatlarına uygun nitelikte belirlenmiş olan 1500 kişilik salon, sandalye aralarında yeterli sosyal mesafeler bırakılarak, blok ve sıra numarası verilerek 500 kişilik tiyatro düzeninde hazırlanmıştır. Delegelerin, kendilerine bildirilecek olan blok ve sırada yerini alıp bu düzen içerisinde ve sandalyelerin yerini değiştirmeksizin katılım sağlamaları gerekmektedir.


• Bulaş riskini azaltmak için salonda klima çalıştırılmayacak olup 2 farklı kapıdan sürekli havalandırılarak temiz hava sirkülasyonu sağlanacaktır.


• Kayıt esnasında olası yığılmaları önlemek ve sosyal mesafeyi korumak için yerlerde işaret etiketleri yer alacaktır. Sıra beklenmesi durumunda sosyal mesafeye dikkat edilmesi gerekmektedir.


• Yemek salonunda masalarda kapasitenin yarısı kadar kişi oturabilecek, yiyecekler sadece servis görevlisi tarafından servis edilecek, çay-kahve ikramları yalnızca karton bardakla ve yine sadece servis görevlisi tarafından verilecektir.


• Ortak alanların zorunlu olmadıkça ve mümkünse hiç kullanılmaması gerekmektedir.


• Son 14 gün içerisinde Covid-19 hastaları ile "temas" ya da "yakın temas"ta bulunduysanız, bulaş riskini azaltmak adına kesinlikle katılım sağlamamanız gerekmektedir.


• Başka belirtiler verme ya da belirti vermeme durumlarının yanında "yüksek ateş", "öksürük", "nefes alıp vermede güçlük", "burun akıntısı", "koku alma kaybı", "yorgunluk", "kas-eklem ağrısı", "baş ağrısı", "boğaz ağrısı", "titreme", "bulantı", "kusma" Covid-19 hastalığının belli başlı belirtilerinden sayılmaktadır. Bunlardan birisini yaşıyorsanız, olası risklerin önüne geçmek ve salgının yayılımını önlemek adına Genel Kurula kesinlikle katılım sağlamamanız gerekmektedir.


• Genel Kurula girişte termal kamerayla ve el ile ateş ölçümü yapılacaktır. Ateş ölçümü yaptırmadan ve vücut sıcaklığının 37.5 derecenin altında olduğundan emin olmadan kesinlikle Genel Kurul alanına girilmemelidir.


• Girişte kayıt esnasında her delegemize içerisinde siperlik, bloknot, kalem, bülten ve vb. malzemelerin bulunduğu kağıt çantalar verilecektir. Bu çantayı teslim alarak, çantanızda bulunan kalem ile delege katılımı çizelgesini imzalayıp kartınızı aldıktan sonra Genel Kurulun yapılacağı bölüme geçebilirsiniz. 


• Yeme-içme esnası haricinde Genel Kurul alanında bulunduğunuz sürece maskenizin sürekli olarak takılı olması gerekmektedir. Sizin ve ortamda bulunan herkesin sağlığı için bu hususa çok dikkat edilmesi gerekmektedir.


• Kullanılmış maskeler tıbbi atık sayıldığından çıkardığımız maskelerin gerek lobide gerekse katlarda mevcut bulunan tıbbi atık kutusuna atılması gerekmektedir.


• Otel içerisinde bulunan kapalı termal havuz, sauna ve hamam salgın nedeniyle kapalı tutulacak olup kullanımı yasaktır. 


• Girişlerde ve kayıt standında maske kutuları; ellerinizi dezenfekte edebilmeniz için ise sık aralıklarla girişte, Genel Kurulun yapılacağı salonda ve yemek salonunda  dezenfektan malzemesi bulundurulacaktır.


• Genel Kurul salonu başta olmak üzere otelin tüm mekanları ve oturacağınız sandalyeler dezenfekte edilmiştir. Salon, her günün sonunda tekrar dezenfekte edilecektir.


• Genel Kurulumuz süresince sabah kahvaltısı, öğlen ve akşam yemekleri boyunca, yiyecek ve içeceklerin alınması ve tüketilmesi sırasında gerekli hijyen ve mesafe kurallarına uyulması son derece önemlidir. Olası riskleri azaltmak için öğün yemekleri dışında herhangi bir yerde yemek, kokteyl gibi, ortamlarda toplu bulunmayı gerektiren etkinlikler yapılmayacaktır.


• Genel Kurul görüşmeleri dışında yapacağınız sohbetlerde ve her bir araya gelişlerinizde de maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymanız büyük önem taşımaktadır.


• İlgili kamu kurumlarından alınan izinler ve T.C. İçişleri Bakanlığı genelgeleri gereği, salonda tedbirlere uyulup uyulmadığının kontrolü için polis ekipleri sürekli olarak hazırda bulunacaklardır.


Kendi sağlığınız ve Genel Kurula katılacak herkesin sağlığı için göstereceğiniz özen ve alınan tedbirlere riayet edeceğiniz için şimdiden teşekkür eder, 47. Olağan Genel Kurulumuzu sağlıklı bir şekilde tamamlamayı temenni ederiz. 


Saygılarımızla.TMMOB
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası
46. Dönem Yönetim Kurulu 

Tüm Haberler »


 

e-HİZMETLER:
| HKMOBİS | WEBMAIL |

© 2004-2020 Tüm hakları TMMOB HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI aittir.
Sitede yer alan görsel ve metin öğeler izinsiz kullanılamaz.

TMMOB HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI
SÜMER 1. SOKAK NO: 12/4 06440 KIZILAY / ANKARA
TEL: +90 312 232 5777 (PBX) - FAKS: +90 312 230 85 74 - GSM: 0533 762 28 13

 


 
Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.