ANA SAYFA

Ana Sayfa 

İLETİŞİM

İletişim 

BAĞLANTILAR

Bağlantılar 

SİTE HARİTASI

Site Haritası 

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sıkça Sorulan Sorular 

  TMMOB  FIG  CLGE
ENGLISH HKMOBİS ÜYE HKMOBİS

  26 Eylül 2020, Cumartesi

TMMOB HARİTA KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI

Site İçi Arama:

Loading
FİG 2018

    Haberler

    Basın Açıklamaları

    Görsel Basında Odamız

    Basından

    Resmi Yazışmalar

    Birim Fiyatlar

    Hukuk Birimi

    İstatistikler ile HKMO

    MİSEM

    Üyelerimizden

    Satım Duyuruları

    Alım Duyuruları

    İş Arayanlar

    Eleman Arayanlar

    Yardım Duyuruları

    Bilgi Edinme Başvurusu

    TİP Sözleşmeler Kontrol

    SHKMMB

    LİHKAB

 

e-Liste

Odamız üyesi değil, fakat duyuruların düzenli olarak
e-posta hesabınıza gönderilmesini istiyorsanız;
Lütfen adınızı, soyadınızı ve
e-posta adresinizi giriniz..

Adınız:

E-Posta Adresiniz:

 

Son Çıkan Yayınlar

 

» KİTAPLAR

MESLEKTE 50. HİZMET YILINI DOLDURAN ÜYELERİMİZ
HKMO

 
 » JEODEZİ VE JEOİNFORMASYON DERGİSİ

 
 » HKM DERGİSİ

SAYI: 2011-1 104

 
 » HARİTA BÜLTENİ

SAYI: MAYIS 2020 103

  

HKMO 47. OLAĞAN GENEL KURULU VE SEÇİMLER GERÇEKLEŞTİRİLDİ

    Yayına Giriş Tarihi: 01.09.2020  Güncellenme Zamanı: 01.09.2020 21:25:29  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası 47. Olağan Genel Kurulu; pandemi nedeniyle gecikmeli olarak 28-30 Ağustos 2020 tarihleri arasında, Ankara Büyük Anadolu Otel`de gerçekleştirildi. TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası 47. Olağan Genel Kurulunu, 46. Dönem Yönetim Kurulu adına 46. Dönem Oda Genel Sekreteri Ali İpek açtı. Divan önerilerinin alınmasının ardından Namık Gazioğlu Divan Başkanlığına, Ufuk Aydın Divan Başkan Yardımcılığına, Çiğdem Yıldız Fırat ve Dilan Kırmızı Divan Yazmanlığına seçildi.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından 46. Dönem Oda Genel Başkanı Orhan Kasap, İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Berna Biçer, HDP Ağrı Milletvekili Av. Abdullah Koç, CHP Kastamonu Milletvekili ve meslektaşımız Hasan Baltacı, TKGM Genel Müdür Yardımcısı Adil Hakan Ayber, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü ve meslektaşımız Haluk Özener açılış konuşmalarını yaparak Genel Kurulun başarılı ve sağlıklı geçmesi temennilerinde bulundular. 

 

Açılış konuşmalarının ardından Mali İşler ve Bütçe Komisyonu, Yönetmelikler Komisyonu ve Sonuç Bildirgesi Komisyonu seçimi için Divana gelen öneriler oylamaya sunuldu ve oy birliği ile kabul edilerek komisyonlar oluşturuldu. Genel Kurul adına bir heyet, Anıtkabir`i ziyaret etti. 

 

"Çalışma Raporu, Mali Rapor ve Denetleme Kurulu Raporu`nun Sunulması, Görüşülmesi" maddesi kapsamında 46. Dönem Oda Genel Sekreteri Ali İpek Çalışma Rapor sunumunu, 46. Dönem Oda Genel Saymanı Yeliz Karaarslan Mali Rapor sunumunu ve 46. Dönem Denetleme Kurulu Üyesi Selahattin Avşar Denetleme Kurulu Raporu sunumu gerçekleştirdi. Çalışma Raporu sunumu sonrasında gerçekleştirilen görüşmelerde yapılan çalışmalara dair teşekkür ve eleştiri içeren konuşmalara 46. Dönem Yönetim Kurulu adına Genel Sekreter Ali İpek ve Genel Sayman Yeliz Karaarslan tarafından verilen cevaplar sonrasında Çalışma Raporu, Mali Rapor ve Denetleme Kurulu Raporunun Genel Kurulda kabul edilmesi ile 46. Dönem Yönetim Kurulunun aklanması delegelerin oylarına sunularak oy birliği ile kabul edildi. 

 

Genel Kurulun ikinci gününde "Dilek ve Öneriler" gündem maddesi ile "Komisyon Raporlarının Görüşülmesi, Karara Bağlanması" gündem maddesinin yer değişikliği yapılmasının oylamaya sunulması ve oy birliği ile kabul edilmesinin ardından Genel Kurula katılanların dilek ve önerileri alındı. Yönetim Kurulu asıl, yedek; Denetleme Kurulu asıl, yedek; Onur Kurulu asıl, yedek; TMMOB Yönetim, Yüksek Onur ve Denetleme Kurulu ile TMMOB delegasyon asıl, yedek adaylık başvuruları ve adaylıkları alındı ve Genel Kurula sunuldu. Mali İşler ve Bütçe Komisyonu ile Yönetmelikler Komisyonu raporlarının okunmasının ardından gerek 46. Dönem boyunca Şube ve Temsilciliklerden gelen öneriler gerekse Yönetim Kurulunca dönem içerisinde tespit edilen ve çağımızın şartları, mesleğimizin yeni ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilen öneriler ele alınarak son derece verimli tartışmalar ile Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Ana Yönetmeliği, HKMO Mesleki Faaliyet Denetimi ve Ücret Yönetmeliği, HKMO Serbest Mühendislik Müşavirlik Büroları Tescil Yönetmeliği ve HKMO Lisanslı Harita ve Kadastro Mühendisleri ve Büroları Tescil Yönetmeliği`nde yapılması önerilen değişikliklerle ilgili görüşmeler yapıldı, değişiklikler Genel Kurula sunuldu ve büyük çoğunluğu kabul edildi. Sonuç Bildirgesinin okunmasının ardından Genel Kurulun ikinci günü tamamlandı. 

 

30 Ağustos 2020 günü geçekleştirilen seçimlerin sonucunda HKMO 47. Dönem Oda organları ve TMMOB delegasyonu belirlendi. 15 kişinin aday olduğu Yönetim Kuruluna asıl üye olarak Ali İpek, Ayhan Erdoğan, Eray Yıldız, Hasan Demirtaş, Hüseyin Arkan, Murat Türüdü ve Yeliz Karaarslan; yedek üye olarak Hüseyin Kırşan, Murat Cesur, Murat Selim Çepni, Oğulcan Cengiz, Sevsin Erdoğan Köroğlu, Sezai Akyol ve Ufuk Aydın seçildiler. 

 

Onur Kuruluna asıl üye olarak Fikret Pekal, Hakan Akçın, Mahmut Gültekin, Vehbi Serdar Arz ve Zafer Beydilli; yedek üye olarak Cafer Kaya Doğan, Muhyettin Zuğurlu, Niyazi Ertan, Oktay Söğüt ve Serap Dağdelen seçildiler. 

 

Denetleme Kuruluna asıl üye olarak Deniz Dönmez, Erdem Tuna, Mehmet Ali Tosun, Nusret Kaya, Selahattin Avşar, Seyfi Çubuk ve Şahin Atagün; yedek üye olarak Anıl Sağdıç, Celaleddin Kılıç, Emrah Volkan, Erkan Demiröz, Selahattin Elçi, Taylan Öztürk ve Umut Çağrı Güllü seçildiler.  

TMMOB Yönetim Kurulu için Asiye Ülkü Karaalioğlu ve Halil Akdeniz; TMMOB Yüksek Onur Kurulu için Ali Fahri Özten seçildiler. 

 

47. Çalışma Döneminde görev yapmak üzere seçilen kurullarımızın ülkemiz, mesleğimiz ve tüm üyelerimiz için verimli ve başarılı bir dönem geçirmesini temenni ediyor, seçilen tüm meslektaşlarımıza başarılar diliyoruz.

 

 

TMMOB
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası
Eylül  2020

 


Tüm Haberler »


 

e-HİZMETLER:
| HKMOBİS | WEBMAIL |

© 2004-2020 Tüm hakları TMMOB HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI aittir.
Sitede yer alan görsel ve metin öğeler izinsiz kullanılamaz.

TMMOB HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI
SÜMER 1. SOKAK NO: 12/4 06440 KIZILAY / ANKARA
TEL: +90 312 232 5777 (PBX) - FAKS: +90 312 230 85 74 - GSM: 0533 762 28 13

 


 
Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.